Hétköznapi szövegértés 1. osztály

Hétköznapi szövegértés 1. osztály

Szövegértés gyakorló füzet

Az Egyedül is ügyesen! sorozat kötetei a diákok mindennapi élethelyzeteiben felmerülő problémák magabiztos megoldására készítenek fel. A munkafüzetek témaválasztása komplex módon segíti a diákokat a tanult ismeretek életszerű alkalmazásában. A kötetekben a hétköznapi élet képi információi: ábrák, fényképek, rajzok feldolgozása révén sajátíthatók el a megértés, értelmezés módjai.

A sorozat 1. kötete azoknak a tanulóknak készült, akik már tudnak önállóan olvasni. Tanórai használata az első évfolyam második félévében, valamint a 2. évfolyam első félévében javasolt.

A munkafüzet feladatsorai

• a szavak, mondatok pontos olvasására, helyes megértésére nevelnek;
  • felismertetik a mondatok közötti kapcsolatokat;
  • jól fejlesztik a tanuláshoz nélkülözhetetlen képességeket, készségeket;
  • gyakoroltatják a gondolkodási műveleteket, önálló gondolkodásra nevelnek;
  • megtanítják az egyszerű ábrák, diagramok, táblázatok, adatok értelmezését, egyszerű műveletek végzését az adatokkal. A feladatok között szerepel például a tartalomjegyzékek, tombolajegyek, figyelmeztető táblák jelzéseinek értelmezése.

A diákok önellenőrzését segíti, hogy a feladatok megoldása a kiadványban feltüntetett egyedi kóddal elérhető.

Lapok száma: 80 oldal

Méret: 20 x 28 cm